Vnútorná klíma

 

Pocit dobrej vnútornej klímy začína a končí kvalitou okolitého vzduchu.

Vnútornú klímu nevidno. Viacej ju cítime ako vidíme a zlá klíma nám spôsobuje fyzické nepohodlie. Najčastejšie sú to bolesti hlavy, únava, podráždenosť očí, nosa, alebo hrdla.

Väčšina z nich sú prechodné prejavy, ale nie nevyhnutne. Alergie a respiračné problémy nemusia byť vrodené, ale dokážu sa vytvoriť časom ako výsledok nadmerného vystavenia znečistenému vzduchu. A čoraz častejšie sa to aj deje.

Hoci zlá vnútorná klíma je zriedka spôsobená jedným zdrojom, prach je bez pochyby jeden z najväčších zdrojov tohoto problému. Pocit dobrej vnútornej klímy začína a končí kvalitou okolitého vzduchu. Preto je prvým krokom k lepšiemu a príjemnému prostrediu vyčistenie vzduchu, pomocou efektívneho vysávania.

Druhý prirodzený krok, je pravidelné vetranie, aby sa vydýchaný vzduch vymenil za čerstvý. Toto prirodzene nezvládne sám vysávač, ale potreba častého vetrania sa dá znížiť častým vysávaním, zvlášť ak používate vysávač s vysoko efektívnym HEPA filtrom.

Vysávač vysáva prach z podláh, HEPA filter čistí výstupný vzduch a zabraňuje časticiam prachu aby sa vracali späť do miestnosti. Dalo by sa povedať, že HEPA filtre čistia vzduch, čo znamená, že nie sú len efektívne, ale sú pre vás aj prospešné.