Filtrácia - zdravie a pohoda

 

Väčšina ľudí sú citliví na prach nejakého typu, ale s Nilfiskom može každý dýchať slobodne.

Všade v našich domoch sme vystavení poletujúcim časticiam prachu, pretože všetko produkuje prach: ľudská pokožka, knihy, dym, textílie, zvieratá, elektrické zariadenia atď. – plus prach ktorý prichádza zvonka. V nose, pľúcach a prieduškách máme naše vlastné ochranné filtre, ktoré nám zabraňujú vdýchnuť príliš veľa prachu a samozrejme máme tiež vysávače.

Všetky vysávače produkujú výfukový vzduch, ktorý pred tým, ako je vyfúknutý späť do miestnosti ako čistý, prechádza filtrom. Avšak, nie je filter ako filter a niektoré častice sú tak malé, že prejdú nedostatočným filtrom rovno späť do miestnosti. Nemusíte ho cítiť – niektorí ľudia sú citlivejší ako ostatní, ale je tam. Prach určite nie je zdravý a ak sledujeme nárast respiračných chorôb ako je astma, alergie a bronchitída, dáva to zmysel, použiť HEPA filtre. Nilfisk to robí.

HEPA je skratka z High Efficiency Particulate Air. Je to systém filtrácie ktorý ponúka päť filtračných tried od HEPA 10 do 14. Triedy 13 a 14 sú schopné zachytiť mikroskopické častice z cigaretového dymu a trus prachových roztočov, ktorý je spúšťačom prachovej alergie - a vrátiť ho prefiltrovaný späť do miestnosti ešte čistejší ako pred tým.

Testy efektívnosti HEPA filtrácie dokázali, že HEPA 14 je schopná zachytiť 99.999% všetkých častíc a iba päť častíc na liter prejde filtrom HEPA 14.


Nilfisk ponúka HEPA filtre vo všetkých triedach – vrátane HEPA 14, ktorá je najlepšou filtráciou na trhu.

 

 Video WebPart